fbpx
+370 620 36999

Amžinas klausimas: pirkti ar nuomotis vestuvinę suknelę?

Vestuvių fotosesija: kaip pasiruošti?
2020-10-29
Vestuvinė suknelė ilgomis rankovėmis
Kada tinkamiausias laikas pradėti vestuvinės suknelės paiešką?
2023-07-01
Show all

Amžinas klausimas: pirkti ar nuomotis vestuvinę suknelę?

Didesnio dydžio vestuvinė suknelė su rankovėmis

Didesnio dydžio vestuvinė suknelė su rankovėmis

Kiekvienai nuotakai kuri ieško vestuvinės suknelės anksčiau ar vėliau kyla klausimas kas yra geriau: vestuvinę suknelę nusipirkti ar išsinuomoti.

Visų pirma pradėsime nuo to, kad yra daugelis faktorių kurie nulemia atsakymą į šį klausimą.

Yra daugybė šalių kuriose nuotakos net nesusiduria su šia dilema dėl paprasčiausios priežasties – ne visų šalių salonai teikia nuomos paslaugą. Juo labiau, kad su vestuvinę suknele yra siejama daugybė prietarų ir kai kurių kultūrų atstovai net neįsivaizduoja kaip yra įmanoma nuomotis vestuvinę suknelę, o ne turėti savo nuosavą.

Vis tik Lietuvoje nuotakos yra praktiškos ir gan dažnai pasirenka nuomos variantą. Kokie nuomos privalumai?

Visų pirma, nuoma visada yra pigesnė nei pirkimo variantas. Aišku ir ši taisyklė gali turėti išimtis, pavyzdžiui kai vestuvinė suknelė yra išpardavime, jos nuomos ir pirkimo kaina gali būti beveik vienoda, identiška, arba per didžiuosius metinius išpardavimus, netgi mažesnė už nuomos kainą. Bet tai greičiau išimtis nei taisyklė. Pati nuomos idėja atsirado siekiant pasipuošti brangia firmine vestuvinę suknele, bet nemokėti visos suknelės kainos, dėka to, kad pasipuošiame ta suknele ne vieną, bet kelis kartus.

Antra, salonai glaudžiai bendradarbiauja su siuvėjomis kurių pagrindinė užduotis patvarkyti suknelę taip, kad jos ilgis, plotis ir pan. būtų idealiai pritaikyti jūsų figūros ypatumams ir atitiktų asmeninius pageidavimus. Vestuvinė suknelė yra pakankamai sudėtingas siuvinys ir tik patyrusi šioje srityje siuvėja sugeba gražiai sutvarkyti suknelę. O siuvėjos prisilietimo prie suknelės reikia 99,5 proc. atveju. Todėl neturint tokio asmens artimoje aplinkoje tinkamos siuvėjos paieška gali tapti tikru iššūkiu  nepatyrusiai nuotakai.

Trečias nuomos pliusas tas, kad nereikia sukti galvos dėl suknelės valymo ir taisymo po įvykusios šventės. Net jei pasirinkote ne akinamai baltą vestuvinę suknelę, ant jos vis vien dienos bėgyje daugiau ar mažiau matysis įvykusios šventės prisiminimai.

Ketvirtas pliusas, kad nereikia sukti galvos dėl to, ką daryti su suknele po vestuvių. Sutikite, kad išmesti būtų gaila, laikyti spintoje irgi ne visi nori, parduoti suknelę reikia laiko ir įdėtų pastangų.

Penkta, nuoma atitinka šiuolaikinio socialiai atsakingo požiūrio į aplinkos tausojimą principą. Juk kiekviena naujai pasiūta suknelė – tai papildomas krūvis gamtos ištekliams, didesnė tarša aplinkai vežant audinius ir prekes, papildomos pakuotės ne tik iš popieriaus, bet ir iš plastiko. Todėl šiuolaikinis visuomenėje paplitęs šūkis“Use it not own it“ pilnumoj atitinka šiuolaikinę dvasią skatinančią daugkartinį panaudojimą tausojant gamtos išteklius.

Na ir aišku apžvelgsime pirkimo varianto privalumus.

Visų pirma, suknelės turėjimas suteikia saugumo jausmą. Tiek žinojimas, kad jūs ją turite – štai spintoje kabo ir niekur neprapuls. Juk nuomos atveju kita nuotaka iki jūsų teoriškai galėtų sugadinti suknelę. Ir nors toks daugeliui nuotakų siaubą keliantis scenarijus realiam gyvenime praktiškai ne pasitaiko, bet vien teorinė galimybė gąsdina ne juokais. Be to nuotaka jaučiasi saugi šventės metu ir nesijaudina, kad sugadins suknelę dėl ko tektų papildomai patirti išlaidų.

Antras privalumas remiasi į pinigus. Juk po savo šventės turėsite puikią galimybę parduoti suknelę antrinėje rinkoje. Dažnai skelbimuose galima matyti nuotakų parduodamas vestuvines sukneles vos porą šimtų eurų pigiau nei jos pačios pirko naujas iš salono. Ir jei suknelė yra graži, populiaraus modelio ir standartinio dydžio bei geros kokybės ir iš jos nesimato dėvėjimo požymių bei turite gražias nuotraukas tai turite visas galimybes parduoti ir atgauti didžiąją dalį sumokėtos sumos.

Trečia, gali paaiškėti, kad po šventės net nenorėsite išsiskirti su savo suknele ir pasiliksite ją kaip prisiminimą apie laimingas šventines akimirkas.

Ketvirtas privalumas, perkant suknelę, jeigu turite pakankamai laiko iki šventės, užsisakyti jums patikusį modelį iš karto reikiamo dydžio, norimo atspalvio, arba suknelę kurios salonas neturi, tačiau dirbdamas tiesiogiai su tiekėjais gali specialiai jums užsakyti. Taip jūsų suknelių modelio pasirinkimas išsiplečia iki kelių šimtų modelių vien iš naujausios metų kolekcijos.

Penktas privalumas, siuvėjai trumpinant ir siaurinant ar kitaip pritaikant suknelę pagal jūsų poreikius nereikės galvoti kaip tai padaryti išlaikant galimybę papuošti ta pačia suknelę aukštesnę, kiek didesnių apimčių, kitokio sudėjimo nei jūs nuotaką. Perkant suknelę suteikiama galimybė kirpti šleifą jei jo jums nesinori, pilnai nukirpti kas nepatinka ir pridėti ko norisi: rankovytės, papildomi nėriniai, siuvinėti karoliukais, dekoruoti spalvotomis detalėmis ir pan. visiškai neribojant savo norų.

+370 620 36999,
Jasinskio g. 5, Vilnius